Bilimin çağrısı açık ve net: küresel çapta bir iklim kriziyle karşı karşıyayız. Ve giderek derinleşiyor. Bu kriz ile birlikte dünya çok büyük bir dönüşüm içinde. Hedef ise net sıfır emisyon. 

Ekonomiler etkileniyor, günlük hayat ve yaşam biçimleri baştan aşağı değişiyor, yönetmelik ve mevzuatlar yeniden düzenleniyor. Dünya genelinde emisyonları kontrol altına almak için uluslararası politikalar yasalaşarak yürürlüğe giriyor. Bu gelişmeler ışığında, kurumsal firmalar değişen dinamiklere uyum sağlamanın yollarını arıyor. Fakat, iklim taahhütleri gerçeklerden çok uzak. 

Semtrio

Climateware’de geleceğin iklim teknolojilerini geliştiriyoruz. İleri görüşlü bir yaklaşım ile hedefimiz sürdürülebilirlik ve iklim teknolojileri alanında oyunun kurallarını değiştirmek. Closter, şirketlerin emisyonlarını yönetmeleri ve azaltmaları için geliştirdiğimiz çok yönlü bir karbon yönetim yazılımı. 

Closter’ın yetkili satıcılardan biri olan Semtrio, geniş yelpazede hizmet ve çözümleriyle sürdürülebilirliğe bütüncül bir yaklaşım benimsiyor. Kurumsal iklim stratejilerini net sıfır hedefleriyle uyumlu hale getirme yolculuğundaki iş birliğimizi keşfedin. 

Evrensel Karbon Yönetimi 

Karbon ayak izini takip etmek ve yönetmek çok zorlu bir iş. Şirketler, karbon emisyonlarını yönetmek için kapsamlı ve etkili bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Bu sorunu çözmek üzere, yenilikçi teknoloji ve bilimsel teknik bilgi birikimini bir araya getirerek Closter’ı geliştirdik. 

Closter’ın yeniden markalaştırılan versiyonu Co2nnectorPro; RINA tarafından onaylı, GHG Protokol ve ISO14064-1 standartlarıyla uyumlu sektör öncüsü karbon yönetim yazılımıdır. Çok yönlü platform, sera gazı emisyonlarının üç kapsamını da dahil ederek şirketlerin emisyonlarını kolayca hesaplamasını ve takip etmesine olanak sağlar. 

Co2nnectorPro, şirketlere karbon yönetiminden net sıfıra uçtan uca çözümler sunuyor. Pratik, uygun maliyetli ve kapsamlı karbon hesaplama ve yönetim aracını sürdürülebilirlik stratejilerine entegre eden şirketler iklim hedeflerine doğru ilerliyor. 

Çok Yönlü Karbon Çözümü 

Şirketler, uluslararası IPCC, DEFRA ve Ecoinvent veri tabanlarına dayanan sektöre özel raporlama hizmetinden faydalanarak karbon yönetimi performanslarını karşılaştırmalı analiz ile takip ediyor. 

Çok yönlü ve özelleştirilebilir bir platform olan Closter, şirketlerin emisyonlarını azaltmaları ve dekarbonizasyon hedeflerine ulaşmaları için özel olarak tasarlandı. Closter’ın özelleştirilmiş ürünü Co2nnectorPro, tüm büyüklükte şirketlere bulut tabanlı karbon yönetimi hizmeti sunuyor. Hesaplamalar ve raporlamalar dijital bulutta saklanıyor. Bu sayede, kullanıcılar diledikleri zaman sürdürülebilirlik verilerine hızlı ve güvenli bir şekilde erişebiliyor. 

Co2nnectorPro’nun modülleri arasında karşılaştırmalı analiz, SBTi uyumlu hedef belirleme, karbon ofsetleme, tedarik zinciri ve lojistik yönetimi bulunuyor. 

Sektör Öncüsü Çözüm 

İklim vaatleri ve eylemleri arasındaki köprü olma hedefimizden güç alan Climateware ve Semtrio iş birliği Closter, dekarbonizasyon hedeflerine ulaşmayı kolaylaştırıyor. 

Co2nnectorPro, Türkiye’de sürdürülebilirlik alanındaki sektör öncüsü karbon yönetim aracı olmayı sürdürüyor. 200’den fazla şirketin kurumsal sürdürülebilirlik stratejileri kapsamında Co2nnectorPro’yu kullanmasıyla birlikte Semtrio 2022 yılında %90’lık pazar payı elde etti. Sektör öncüsü yazılım dünyada da yükselen bir trend göstererek zirveye doğru basamakları tırmanıyor. 

Climateware, tüm dünyadan aynı misyonu paylaşan şirketler ve girişimciler ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyor. Birlikte çalışma kültürüyle, adanmış duygusuyla ve teknolojiye olan tutku ile gerçek etki yaratan değişimin öncülerine siz de katılın.